sobota, 28 lutego 2015

SOBOTNIE INSPIRACJE BLOGOWE

Niedawno odkryta przeze mnie artystka - ANNA SCHULEIT HABER.
Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, tworzy instalacje powiązane z przestrzenią architektoniczną, kontekstami historycznymi i społecznymi.Więcej na temat jej działalności artystycznej na stronie: KLIK

Obrazy i pracownia:


żródło zdjęć: https://annaschuleit.wordpress.com/

Twórczego weekendu!
Agata

wtorek, 24 lutego 2015

GRAFIKA MOJA MIŁOŚĆ Za mną intensywny, twórczy weekend, który spędziłam na Wydziale Sztuki UR gdzie uczestniczyłam w  Ogólnopolskim Szkoleniu Artystycznym (OSA 2015) z zakresu oryginalnych i autorskich technik grafiki warsztatowej. Organizatorkami projektu i prowadzącymi zajęcia były między innymi pani dr Magdalena Uchman oraz pani mgr Kamila Bednarska, które razem z prof. UR - p. M. Olszyńskim stanowią kadrę dydaktyczną Pracowni nr II - druku płaskiego i litografii na wydziale sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Poznaliśmy oryginalne autorskie techniki grafiki warsztatowej, między innymi: mokulito, relief strukturalny, autooffset (płyty offsetowe opracowywane ręcznie, naświetlane), druk unikatowy na matrycy żelowej.

Wspaniale było wrócić na wydział i spełnić graficzne tęsknoty. Bardzo pracowity i twórczy czas, i nowe techniki do przetestowania, eksperymentowania i realizacji na co dzień z młodzieżą w mojej pracowni w MDK-u.  


 zdjęcia: P. Woroniec, A.Kwiatkowska
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...